Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

fotohnevsa 

V Říčanech se soutěžílo o Železného hasiče. Závodníci si sáhli na dno svých sil

40 fotek 4.5.2013 - zobrazení
V sobotu 4. května uspořádalí říčanští hasiči soutěž v disciplínách TFA - Toughest Firefighter Alive, v překladu "nejtvrdší hasič přežívá", která ja zařazena do středočeské ligy a mohou se jí účastnit jak profesionální, tak dobrovolní hasiči a nejsou vyloučeny ani hasičky. Každý pořádající sbor si silové disciplíny sestaví dle svého uvážení. V Říčanech se například roztahovaly dva "B" proudy na vzdálenost 55m, bylo nutno přemisťovat kanistry o hmotnosti 30 kg a figurínu o váze 85 kg.
Dále musel soutěžící překonat dvoumetrovou bariéru a vyběhnout do devátého nadzemního podlaží výškové budovy a to vše v plné výstroji a nasazeným dýchacím přístrojem.
Jak to všechno začalo.
Na počátku 90-tých let 20.století uvedla firma Scott na trh nový typ dýchacího přístroje s přetlakovou automatikou a pár nadšenců ve spojení s hasiči, tuším v Kalifornii, se rozhodlo demonstrovat zvýšené nároky,
kladené na nový typ DT, přímo v praxi. Původně mělo jít o simulaci běžné hasičské činnosti s odborným monitorováním zúčastněných.
Nebyli by to ovšem hasiči, kteří samozřejmě vzápětí z obyčejného testu udělali soutěž : závodník v kompletním převlečníku, dýchacím aparátem a těžkých botách tahal hadice, běhal po schodech, mlátil kladivem a tahal
figurínu do úplného vyčerpání za asistence nevěřícího obecenstva, které nechápalo, jak se může člověk dobrovolně zničit.

Proměňte album ve fotoknihu

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.


Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.