Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

fotohnevsa 


V Říčanech se soutěžílo o Železného hasiče. Závodníci si sáhli na dno svých sil

40 fotek4.5.2013- zobrazení
V sobotu 4. května uspořádalí říčanští hasiči soutěž v disciplínách TFA - Toughest Firefighter Alive, v překladu "nejtvrdší hasič přežívá", která ja zařazena do středočeské ligy a mohou se jí účastnit jak profesionální, tak dobrovolní hasiči a nejsou vyloučeny ani hasičky. Každý pořádající sbor si silové disciplíny sestaví dle svého uvážení. V Říčanech se například roztahovaly dva "B" proudy na vzdálenost 55m, bylo nutno přemisťovat kanistry o hmotnosti 30 kg a figurínu o váze 85 kg.
Dále musel soutěžící překonat dvoumetrovou bariéru a vyběhnout do devátého nadzemního podlaží výškové budovy a to vše v plné výstroji a nasazeným dýchacím přístrojem.
Jak to všechno začalo.
Na počátku 90-tých let 20.století uvedla firma Scott na trh nový typ dýchacího přístroje s přetlakovou automatikou a pár nadšenců ve spojení s hasiči, tuším v Kalifornii, se rozhodlo demonstrovat zvýšené nároky,
kladené na nový typ DT, přímo v praxi. Původně mělo jít o simulaci běžné hasičské činnosti s odborným monitorováním zúčastněných.
Nebyli by to ovšem hasiči, kteří samozřejmě vzápětí z obyčejného testu udělali soutěž : závodník v kompletním převlečníku, dýchacím aparátem a těžkých botách tahal hadice, běhal po schodech, mlátil kladivem a tahal
figurínu do úplného vyčerpání za asistence nevěřícího obecenstva, které nechápalo, jak se může člověk dobrovolně zničit.

Vytvořte z alba pexeso

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.